1435242836_facebook.png
logo rozewicz-motionmale

Obserwuj nas

youtube  facebook

Imię:  

Email:

nowe_zestawienie_kolor.jpg

CZWARTY DZIEŃ FESTIWALU

7 października sceny oranizatorów festiwalu należały do studentów szkół teatralnych. Zaczęliśmy „Białym Małżeństwem”. W sali kameralnej etiuda "Biankolina". Swoimi umiejętnościami dzielili się studenci wydziału aktorskiego i wydziału reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Reżyserowała Kasia Minkowska (pod opieką dr Marty Miłoszewskiej).
Poznaliśmy też laureata IX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. Jury w składzie: Bohdan Zadura (przewodniczący), Dorota Koman i Ireneusz Kaczmarczyk zdecydowali, że główna nagrodę otrzyma Katarzyna Dybżyńska ze Świdnika. I tak to właśnie, to wiersze pani Katarzyny wydane zostaną w debiutanckim tomie poetyckim.
Przed ogłoszeniem wyników obejrzeliśmy kolejną etiudę. Tym razem studenci warszawskiej Akademii Teatralnej pod kierunkiem prof. Olgi Sawickiej zaprezentowali nam fragmenty książki Tadeusza Różewicza „Matka odchodzi”. Festiwal przeniósł się też w inne rejony miasta. W Muzeum Regionalnym im. Stanisława Sankowskiego Grzegorz Gierak czytał wybrane utwory Tadeusza Różewicza.
Na koniec dnia w sali widowiskowej spektakl dyplomowy słuchaczy Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich czyli "Kup kota w worku" w reż. Mariusza Orskiego. Różewicz jakiego wielu lubi chyba najbardziej, prześmiewczy, ironiczny, szyderczy czasem nawet. A przy tym do bólu prawdziwy i bezwzględny dla głupoty i próżności. A wcześniej w sali kameralnej jeszcze jedna etiuda. Studenci warszawskiej Akademii Teatralnej i Mirosław Konarowski. I znów różewiczowska refleksja nad tym, co życiu powinno nadawać sens.
I jeszcze muzycznie. W pubie Bourbon Street koncert zespołu Dagadana, który wypełnił utwory z płyty "List do Ciebie" z tekstami Janusza Różewicza.
Ponadto zapraszamy do naszej galerii gdzie oglądać można wystawę studentów Pracowni Projektowania Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pt. „ Zobaczyć słowo poety”.

 

DSC 0097 DSC 0091 DSC 0123 DSC 0114 DSC 0094DSC 0107